Drodzy Rodzice
18 czerwca 2018 r. odbędzie się wycieczka dla uczniów naszej szkoły do Doliny Bystrzycy.
Wycieczka jest darmowa dla tych dzieci, które mają opłaconą składkę na Radę Rodziców.
Rodziców, którzy nie dokonali opłaty prosimy o uregulowanie zaległości –
40 zł do końca maja 2018r. na konto:
52 8687 0009 2001 0000 0563 0002
Bardzo zależy nam aby wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w tym wydarzeniu.
XIII Festiwal Piosenki Religijnej i Poezji Śpiewanej w Szkole Podstawowej
im. Ks. Jana Twardowskiego w Strzeszkowicach Dużych
25 kwietnia 2018r. odbył się w naszej szkole XIII Festiwal Piosenki Religijnej i Poezji Śpiewanej dedykowany Św. Janowi Pawłowi II. Dyrektor szkoły Pani Agata Banasik powitała wszystkich przybyłych gości i podkreśliła, że w tym wyjątkowym dniu gościmy w murach szkoły uczestników festiwalu, którzy przyjeżdżają, aby prezentować zdolności wokalne oraz poprzez śpiew czcić pamięć Św. Jana Pawła II, który kochał dzieci i młodzież, kochał śpiew i pozostanie wielkim autorytetem i wsparciem duchowym nie tylko dla młodych ludzi. W festiwalu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z gminy Niedrzwica Duża: Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej, Niedrzwicy Dużej, Niedrzwicy Kościelnej, Sobieszczanach, Strzeszkowicach Dużych i gimnazjum w Niedrzwicy Dużej.
Wójt Gminy – Pan Adam Kuna podkreślił, że dzisiejszy świat potrzebuje piękna, które budzi radość w sercach i tworzy więź miedzy pokoleniami. Zwrócił uwagę na powiązania Św. Jana Pawła II z Patronem szkoły – ks. Janem Twardowskim oraz życzył uczestnikom festiwalu otwartości serca, życiowego zapału czerpanego z piekna muzyki i śpiewu oraz, dzięki owocnym obradom jury, by trzynasty festiwal okazał się bardziej szczęśliwy niż wcześniejsze.
Ksiądz K. Smyl nawiązał do słów papieża Franciszka: „I Ty też możesz zostać świętym”. Podkreślił, że świętość nie przemija, tylko zbliża do Boga. Śpiew jest najpiękniejszym spotkaniem z Bogiem oraz aktem wdzięczności za wszystko, co od Niego otrzymujemy. Proboszcz wyraził życzenie dobrych wrażeń i przeżyć związanych z kolejnym festiwalem.
Muzyczny wstęp do przesłuchań konkursowych przygotował zaprzyjaźniony z naszą szkołą Pan Janusz Rodak, który uprzyjemnił czas akompaniamentem i zachęcił do wspólnego wykonania pieśni pt. „Ruszaj, ruszaj”, „Za chwilę przyjdzie Pan” oraz „Znowu widzę”.
W dalszej części przystąpiono do prezentacji solistów i zespołów, zabrzmiał śpiew uczestników, poprzedzony prezentacją przygotowaną przez konferansjerów. Występom towarzyszyły ogromne emocje, malujące się na twarzach szczególnie tych najmłodszych wykonawców. Wszystkie prezentacje solistów i zespołów nagradzane były gromkimi brawami.
Pani Izabela Mazurek, Pani Weronika Pylak i Pan Wiesław Brzózka przyjęli zaproszenie do pracy w Konkursowym Jury. Komisja dokonała oceny poszczególnych występów pod względem poziomu artystycznego, aranżacji, kultury scenicznej i walorów wokalnych.
Lista wyróżnionych uczestników przedstawia się następujaco.
SOLIŚCI Z KLAS I – III
I miejsce - Milena Kura ze Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej;
II miejsce - Nikodem Łabiga ze Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej;
III miejsce - Weronika Wałachowska ze Szkoły Podstawowej w Strzeszkowicach Dużych.
SOLIŚCI Z KLAS IV – VI
I miejsce - Emilia Szafran ze Szkoły Podstawowej w Strzeszkowicach Dużych;
II miejsce - Zuzanna Wrona ze Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej;
III miejsce: Aleksandra Niezbecka ze Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej.
ZESPOŁY Z KLAS I– III
I miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej;
II miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej w Strzeszkowicach Dużych;
III miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej.
ZESPOŁY Z KLAS IV– VI
I miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej w Sobieszczanach;
II miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej w Strzeszkowicach Dużych;
III miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej.
SOLIŚCI Z KLAS VII i GIMNAZJUM
I miejsce - Laura Łabiga ze Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej;
II miejsce - Monika Brzózka z Gimnazjum Nr 1 w Niedrzwicy Dużej;
III miejsce - Julia Grochowska ze Szkoły Podstawowej w Strzeszkowicach Dużych.
ZESPOŁY Z KLAS VII I GIMNAZJUM
I miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej.
W przerwie uczniowie i opiekunowie skorzystali z poczęstunku, w przygotowanie którego zaangażowała się Rada Rodziców i organizatorzy. W oczekiwaniu na werdykt jury uczestnicy festiwalu miło spędzili czas na wspólnym wykonaniu pieśni religijnych pod kierunkiem Pani Urszuli Wierzchowskiej.
Dyrektor GOKSiR - Pani Izabela Mazurek złożyła podziękowanie organizatorom oraz gratulacje uczestnikom festiwalu
i nauczycielom przygotowującym oraz podkreśliła, że jurorzy pozostają pod wrażeniem możliwości interpretacyjnych i wokalnych uczestników. Zwróciła uwagę na ciągłe poszukiwania repertuarowe i przepiękny przekaz.
Soliści otrzymali od organizatorów dyplomy oraz nagrody książkowe, zespoły – bony pieniężne, natomiast opiekunowie – podziękowania i dyplomy dla szkół. Fundatorami nagród była Gmina Niedrzwica Duża i Rada Rodziców.
Dyrektor szkoły złożyła podziekowanie Pani Teresie Próchnickiej, która zainicjowała organizację Festiwali Piosenki Religijnej w naszej szkole. Wpisuje się on już trwale do kalendarza wydarzen kulturalnych w naszej placówce.
Na zakończenie, w hołdzie Ojcu Świętemu, wszyscy zaśpiewali „Barkę” - ulubioną pieśń Jana Pawła II. W sercach organizatorów i uczestników pozostaną wspomnienia, które zostały utrwalone wspólną, pamiątkową fotografią.
21 kwietnia uczniowie z klas IV-VII wraz z opiekunami Paniami Ewą Dobrowolską, Justyną Tymoszuk oraz Panią Dyrektor Agatą Banasik brali udział w Rajdzie Zapory. Wystartowaliśmy o godzinie 9.00 z rynku w Bełżycach ,następnie dotarliśmy do Szkoły Podstawowej w Czółnach, gdzie odbył się postój i poczęstunek. Po odpoczynku ruszyliśmy dalej. Kolejnym przystankiem była Niedrzwica Duża, gdzie odbyło się ognisko, piknik oraz nabożeństwo w Kościele Parafialnym. Kolejnym naszym celem był cmentarz w Niedrzwicy Kościelnej, gdzie pomodliliśmy się za żołnierzy tam spoczywających. Rajd zakończył się ok. godziny 19.00. Gratulujemy wszystkim przejścia tak długiej trasy 19 km.
Dni 02.05.2018 r. i 04.05.2018 r. są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.
Jeśli wystąpi konieczność zostanie w tych dniach zorganizowana opieka świetlicowa.
Komisja przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach, określonych w regulaminie konkursu, następującym osobom:
I grupa - uczniowie klas I szkoły podstawowej
I miejsce – Weronika Wałachowska
II grupa - uczniowie klasa II szkoły podstawowej
I miejsce – Wiktoria Guzek
II miejsce -Kinga Krzewińska i Filip Grochowski
III grupa – uczniowie klasa III szkoły podstawowej
Wyróżnienie- Damian Grudnicki
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
16.04.2018r. klasa I pierwsza uczestniczyła w zajęciach warsztatowych pt. „Tajemnice podwodnego świata” prowadzonych przez trenera kreatywnego rozwoju i edukatora działań animacyjno-sensorycznych – p. Renatę Kalinowską.
W czasie zajęć dzieci poznawały m.in. rafę koralową i jej mieszkańców, sprawdzały zasady działania łodzi podwodnych, dowiedziały się jaka ryba jest najbardziej troskliwym ojcem, zmierzyły najmniejszą i największą rybę, wykonały pracę plastyczna inspirowaną światem podwodnym oraz wykonały falę morską w butelce.
Zajęcia były bardzo ciekawe, pobudzały wyobraźnię oraz zainspirowały dzieci do pogłębiania wiedzy przyrodniczej.
19 kwietnia odbył się szkolny etap Małego Konkursu Recytatorskiego, w którym wzięło udział 22 recytatorów z klas I - VI. Poziom oceniamy jako bardzo wysoki. Do gminnego etapu zostali zakwalifikowani:
1. Aniela Słotwińska - kl. I
2. Wiktoria Guzek - kl. II
3. Mikołaj Mendel - kl. IV
4. Barbara Rybak - kl. VI
5. Szymon Wałachowski - kl. VI
Uczniowie ci będą reprezentować nasza szkołę i wezmą udział w gminnym konkursie recytatorskim, który odbędzie się 24 kwietnia o godz. 10 w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej.
Gratulujemy!
25 kwietnia 2018 r. - dzień wolny od zajęć dydaktycznych - XIII FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ
I POEZJI ŚPIEWANEJ
Organizatorzy europejskiej kampanii „Breakfast is Best” postawili sobie cel: do 2020 roku wszystkie kraje Unii Europejskiej wprowadzą politykę promującą codzienne jedzenie śniadania jako elementu zdrowego stylu życia i jednego z ważnych wskaźników zdrowia. Polski program „Śniadanie Daje Moc” może „przybić piątkę” z siostrzaną europejską kampanią.
9 kwietnia w naszej szkole uczniowie klas IV-VII pod opieką wychowawców robili zdrowe kanapki. Celem tego wydarzenia było uświadomienie jak ważne jest śniadanie szczególnie dla dzieci i młodzieży. Jest to podstawowy posiłek , który powinien być spożywany codziennie rano, gdyż daje energię na cały dzień. Zachęcamy do robienia takich pysznych kanapek na śniadanie.
Przed Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole z udziałem klas IV, V i VI odbyła się wspólna lekcja wychowawcza. Tematem były zwyczaje i obrzędy Wielkanocne w Polsce i innych krajach.
Pani Barbara Stachańska wraz ze swoimi wychowankami opowiedziała o zwyczajach w Polsce dawniej i dziś. Dzięki temu uczniowie zdali sobie sprawę jak zmieniły się obchody Świąt Wielkanocnych.
Klasa IV wraz z wychowawcą opowiedziała o zwyczajach świątecznych w Anglii i we Włoszech. Była to niezwykle ciekawa lekcja.
Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. 28 marca 2018 r. z okazji zbliżających się Świąt odbyło się w naszej szkole Spotkanie Wielkanocne. Inscenizacja słowno - muzyczna nawiązująca do obyczajów i tradycji wielkanocnych, którą przygotowali uczniowie pod opieką p. Marty Komarowskiej wprowadziła nas w ten wyjątkowy przedświątecznym czas.
Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski na najpiękniejszą pisankę oraz zostały wręczone dyplomy dla laureatów. Zwyciężczynią w tym konkursie została Agata Ostrowska z kl. VI. GRATULUJEMY!
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji charytatywnej na rzecz zwierząt ze schroniska. W szczególności podziękować chcemy Rodzicom za to, że umożliwili swoim pociechom przystąpienie do tej szlachetnej akcji i wyposażyli dzieci w potrzebne produkty. Karma i inne ofiarowane rzeczy zostały przekazane do schroniska mieszczącego się na ul. Metalurgicznej 5 w Lublinie.
W zbiórce karmy, która odbyła się w marcu br. uczestniczyli uczniowie wszystkich klas młodszych, przedszkolaki oraz uczniowie klas IV-VII.
Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić.
W tym roku szkolnym, pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy w sposób szczególny. Po zajęciach edukacyjnych w ramach akcji Studnia dla Południa wszyscy uczniowie udali się na pochód z przygotowanymi wcześniej marzannami, który zakończył się ogniskiem gdzie spalono symboliczne marzanny.
Po południu z okazji pierwszego dnia wiosny w ramach zajęć na świetlicy w Punkcie Przedszkolnym odbyły się zawody sportowe. Uczestnicy chętnie brali udział w grach i zabawach sportowych podczas, których panowała radosna i wiosenna atmosfera.
12 oraz 21 marca uczniowie klas starszych uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach akcji „Studnia dla Południa”. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na kwestię dostępu do wody w krajach, w których PAH buduje i remontuje ujęcia wodne: Somalii, Sudanie Południowym i Autonomii Palestyńskiej oraz na temat globalnego systemu produkcji, do którego wykorzystywane są zasoby wodne.
Kampania w naszej szkole składała się z dwóch etapów. Etap pierwszy, w którym uczniowie zdobywali ogólną wiedzę na temat dostępu do wody w różnych krajach. Podczas zajęć panie prowadzące p. Monika Jaśkowska oraz p. Paulina Ciosek przedstawiły uczniom informacje dotyczące dostępu do czystej wody oraz sposobów jej oszczędzania.
W drugim etapie uczniowie zostali zapoznani z celem obchodów Światowego Dnia Wody, a także przypomnieli sobie informacje oraz wiedzę zdobytą podczas pierwszego spotkania. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej i krótkich filmów uczestniczyli w Wodnym Quzie za pomocą Kahoot.
Regulamin
Szkolnego konkursu na plakat
„Zdrowe odżywianie - Healthy food”
w ramach szkolnego projektu edukacyjnego „W zdrowym ciele zdrowy duch”
I. Organizator: Justyna Tymoszuk – nauczyciel języka angielskiego
II. Cele konkursu:
- edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków żywieniowych,
- rozwijanie zainteresowania uczniów i ich rodzin zasadami zdrowego żywienia,
- rozwijanie zainteresowania językiem angielskim,
- zwiększanie zasobu słownictwa z języka angielskiego.
III. Zasady ogólne:
1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Strzeszkowicach Dużych
2. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie plakatu w formacie A3 z produktami spożywczymi wraz z nazwami w języku angielskim promującego zdrowe odżywianie.
3. Temat, który powinien być umieszczony na plakacie to: „Zdrowe odżywianie – Healthy food”.
4. Technika wykonania plakatu dowolna.
5. Wszystkie przedstawione na plakacie produkty powinny być podpisane w języku angielskim odręcznie
6. Współpraca z rodzicami dozwolona i wskazana.
7. Prace konkursowe oceniane będą w trzech kategoriach:
1. klasy pierwsze 2. klasy drugie 3. klasy trzecie.
8. Każdy uczestnik konkursu może złożyć jedną pracę.
9. Każdą pracę należy podpisać na odwrocie: imię i nazwisko, klasa.
IV. Termin i miejsce oddania prac: 12 kwietnia 2018r. do wychowawców poszczególnych klas.
Podczas Kiermaszu Wielkanocnego w Niedrzwicy Dużej zostały ogłoszone wyniki konkursu "Palma Wielkanocna". Najpiękniejszą palmą okazała się palma wykonana przez naszych uczniów z klasy V i VI.
Wśród zwycięzkich palm znalazła się jescze palma wykonana przez grupę 5-6 latków, którzy zajęli II miejsce oraz palma Kingi Krzewińskiej III miejsce.
Gratulujemy!
18 marca 2018r. uczniowie klasy I: Klaudia Wójcik, Weronika Wałachowska, Dorota Pioś, Emilia Wyszyńska, Wojciech Gałat, Dominik Michalewski, Kamil Szlachetka i Kacper Miłek oraz Emilia Szafran, Wiktoria Klimkowicz i Martyna Pioś z klasy IV i Julia Grochowska z klasy VII zaprezentowali piosenki świąteczne podczas Kiermaszu Wielkanocnego w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej.
20 marca 2018 r. (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.
Serdecznie zapraszamy.