Nawigacja

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  19 czerwca 2019r. zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2018/2019. Pani Dyrektor Agata Banasik podziękowała wszystkim za całoroczną pracę i pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce. Uczniowie, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem otrzymali nagrody. Uhonorowano też uczniów za pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego oraz 100% frekwencję. Absolwenci szkoły zaprezentowali ciekawą część artystyczną pt. Gala Certyfikatów Nauczycielskich, a klasa siódma przygotowała pożegnanie uczniów klasy ósmej, opuszczających mury naszej szkoły.

 • BAL ÓSMOKLASISTÓW

  To było wyjątkowe wydarzenie w historii naszej placówki. W Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Strzeszkowicach Dużych 13 czerwca 2019r. odbył się Bal Ósmoklasistów.

  Bal rozpoczął się tańczonym krokiem Belgijki odtańczonej przez naszą młodzież. Pokaz wywołał ogromne wrażenie wśród obecnych rodziców i nauczycieli. Uczestnicy balu zostali przeniesieni w romantyczny klimat za sprawą pięknej dekoracji sali.

 • KONKURS FIZYCZNO - CHEMICZNY DLA KLAS VII I VIII

  30 maja 2019 r odbył się w naszej szkole konkurs fizyczno – chemiczny dla klas VII i VIII. Konkurs miał na celu popularyzację nauk ścisłych poprzez prezentację ciekawych doświadczeń, dostrzeganie i rozumienie elementarnych zjawisk fizyki i chemii, budzenie twórczej aktywności u dzieci  oraz zaprezentowanie ich zdolności i możliwości. Do rywalizacji przystąpiło cztery drużyny, po dwie z każdej klasy. Uczniowie zmagali się z rozwiązywaniem zadań teoretycznych z fizyki i chemii o różnym stopniu trudności, rozwiązując krótki test sprawdzili swoją znajomość układu okresowego pierwiastków, znajomość pojęć fizycznych mogli sprawdzić rozwiązując krzyżówkę. Bardzo ciekawie dokonali interpretacji wierszyków ilustrujących  znane pojęcia fizyczne i szybko poradzili sobie z testem na Quizzis przy użyciu smartfona . Najciekawsze okazało się jednak zadanie na otrzymanie jak największego balona przy użyciu butelki, octu i sody. Było dużo śmiechu, ale i nerwów. No, ale udało się i wszyscy wykonali zadanie. Po podliczeniu punktów okazało się, że zwyciężyli chłopcy z klasy VII. Każda drużyna otrzymała dyplom, słodki upominek i chwilę dobrej zabawy.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19.06.2019r. (środa).

  9:00 - Msza Św. w Kościele parafialnym.,

  10:00 - uroczystości w szkole dla klas 0 - VIII

  13:00 - zakończenie roku dla dzieci przedszkolnych.

 • JESTEŚMY W MegaMisji

  JESTEŚMY W MegaMisji

  Udało się! Zakwalifikowaliśmy się do MegaMisji!. Od września ruszamy z zajęciami, @Fundacja Orange pomoże nam uczyć mądrego i bezpiecznego korzystania z internetu. Nie możemy się doczekać MegaMisja to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 1-3. W czasie zajęć prowadzonych przez 10 miesięcy nauki w szkole uczniowie poznają zasady bezpiecznego i kreatywnego korzystania z internetu. Uczą się m.in. jak zrobić dobre zdjęcie, jak legalnie skorzystać z internetowych źródeł czy jak przeprowadzić kampanię społeczną. Nasza szkoła rozpocznie zajęcia MegaMisji we wrześniu, jako jedna ze 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji. Dotychczas z programu skorzystało już 800 szkół w całej Polsce.

 • PIKNIK RODZINNY

  8 czerwca  w naszej szkole odbyła się wspaniała rodzinna impreza - Piknik Rodzinny. Po raz kolejny spotkaliśmy się na boisku szkolnym aby wspólnie, na świeżym powietrzu wesoło spędzać  czas z najbliższymi nam osobami - naszymi rodzinami. Jak co roku na wszystkich czekało mnóstwo wspaniałych atrakcji  oraz smakołyków. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Niedrzwica Duża pan Ryszard Golec, Ksiądz Proboszcz Kazimierz Smyl, a także przedstawiciele lokalnej społeczności:  Sołtysi: Pani Katarzyna Gustyn, Pan Stanisław Skurski, Pan Michał Wojtaszko, Zespół Śpiewaczy ze Strzeszkowic, Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzeszkowic, Klub na Plus, Ochotnicza Straż pożarna ze Strzeszkowic.

  Imprezę rozpoczęły występy artystyczne uczniów z naszej szkoły. Następnie Formacja Tańca Nowoczesnego Pasja zaprezentowała wspaniały pokaz tańca, który został opracowany przez Panią Olę Murat-Bochen. Pojawiła się też wyjątkowa niespodzianka, którą był pokaz zumby w wykonaniu naszych roztańczonych mam. Jak  zwykle nie mogło zabraknąć zawodów sportowych dla wszystkich chętnych dzieci, które przygotował Pan Michał Sarna. Ponadto, Rada Rodziców strzelnicę paintbolową oraz dmuchańce, a Państwo Miłkowie zapewnili wszystkim możliwość uwiecznienia tych wyjątkowych chwil sponsorując obecność fotobudki.  Nasi milusińscy mogli na chwilę przemienić się w swojego ulubionego bohatera dzięki Weronice Piotrowskiej, która dzieląc się swoim talentem tworzyła piękne malunki na twarzach dzieciaczków.

  Nasi dzielni strażacy zadbali o to, by odrobinę schłodzić nasze ciała "niekonwencjonalnym pokazem strażackim", który tradycyjnie cieszył się największą popularnością w tym upalnym dniu.

  Imprezę zakończył mecz siatkówki Rodzice - Dzieci, po którym najwytrwalsi zatańczyli Belgijkę.

   

  Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia:

  • Radzie Rodziców oraz wszystkim Rodzicom z naszej szkoły, którzy włożyli ogrom pracy i serca w prace techniczne, organizacyjne i kulinarne
  • Nauczycielom i dzieciom za piękne występy artystyczne
  • Pani Oli Murat Bochen  i grupie Pasja za wspaniałe pokazy taneczne
  • Naszym roztańczonym mamusiom za fenomenalny debiut
  • Panu Michałowi - nauczycielowi w-fu za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów sportowych
  • Państwu Miłkom za zapewnienie fotobudki
  • Zespołowi Śpiewaczemu ze Strzeszkowic, który pod kierunkiem Pana Janusza Rodaka zaprezentował wszystkim mini-recital
  • Klubowi na Plus za pyszny żurek
  • Pani Marzenie Szalast za wyśmienity bigos
  • Grupie Aksus za obsługę akustyczną

   

  Serdeczne podziękowania  również w stronę naszych tegorocznych sponsorów, którymi byli:

  • Rady Sołeckie ze Strzeszkowic
  • Rada Rodziców
  • Starostwo Powiatowe w Lublinie
  • Gmina Niedrzwica Duża
  • Bank Spółdzielczy w Niedrzwicy Dużej
  • "Auto-Gaz" Beata i Mariusz Grodzińscy
  • Wszyscy darczyńcy, którzy wsparli materialnie zorganizowanie loterii  fantowej.
 • PIKNIK RODZINNY

 • WARSZTATY DLA RODZICÓW

 • DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

  DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

  "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"- Z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły mieli wiele okazji, aby w tym dniu uśmiech im z buzi nie znikał.

  31 maja w przeddzień Dnia Dziecka w naszej szkole uczniowie mogli uczestniczyć w rozgrywkach sportowych w piłkę nożną oraz w ognisku i wspólnych zabawach. Dopisała nam pogoda, humory i energia.

  Zabawy przy ognisku były podzielone na grupy przed rozgrywkami bawili się uczniowie z klas I- III, po rozgrywkach kl. IV i V a wieczorem uczniowie najstarszych klas. Wspólne zabawy uatrakcyjniali harcerze oraz młodzież z Klubu Wolontariusza „Czerwone Sznurówki” działającego przy Fundacji Dziupla – Edukacja i Rozwój w Niedrzwicy Kościelnej. O godz. 18:00 wspólnie z nauczycielami i rodzicami uczestniczyliśmy w majówce. Dzień zakończyliśmy w dobrych nastrojach z miłymi wspomnieniami.

 • GMINNY KONKURS PIOSENKI TURYSTYCZNEJ

  GMINNY KONKURS PIOSENKI TURYSTYCZNEJ

  30 maja uczennice z naszej szkoły uczestniczyły w  Gminnym Konkursie Piosenki Turystycznej, który miał miejsce w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czółnach.

  Nasze rozśpiewane dziewczęta wróciły aż z 4 statuetkami.

  Maja Madejczyk z kl. VI - zajęła I miejsce w kategorii  solistów z kl. IV-VIII

  Weronika Wałachowska z kl. II - zajęła II miejsce w kategorii solistów z kl. I-III

  Zespół z kl. I-III - zajął   I  miejsce

  Zespół z kl. IV-VIII- zajął II miejsce

  Gratulujemy wyników!

  Gorące podziękowania kierujemy w stronę OSP ze Strzeszkowic  za zapewnienie transportu.

 • XIV FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ I POEZJI ŚPIEWANEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W STRZESZKOWICACH DUŻYCH

  XIV FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ I POEZJI ŚPIEWANEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W STRZESZKOWICACH DUŻYCH

  22 maja br. odbył w naszej szkole XIV Festiwal Piosenki Religijnej i Poezji Śpiewanej dedykowany Św. Janowi Pawłowi II. Dyrektor szkoły - pani Agata Banasik powitała uczestników, wśród których znaleźli się uczniowie szkół podstawowych klas I – VIII oraz III gimnazjum z gminy Niedrzwica Duża: Szkoły Podstawowej w Czółnach, Krężnicy Jarej, Niedrzwicy Dużej, Niedrzwicy Kościelnej, Sobieszczan i Strzeszkowic Dużych.
  W tegorocznej edycji wzięło udział trzynastu solistów oraz osiem zespołów. Na naszą szkolną uroczystość przyjęli zaproszenie goście specjalni – jurorzy: p. Izabela Mazurek i p. Weronika Pylak z GOKSiR, p. Izabela Klimkowicz - radna Gminy Niedrzwica Duża oraz p. Anna Różycka -  muzyk z zespołu wokalno – instrumentalnego „Drewutnia”.

  Ks. Proboszcz Kazimierz Smyl powitał wszystkich w maju – miesiącu poświęconym czci Matki Bożej. Podkreślił, iż 18 maja przyszedł na świat Karol Wojtyła, który w herbie umieścił słowa „Totus Tuus” („Cały Twój”), które stały się Jego dewizą życiową. Świętość życia pokazał w dzieciństwie, młodości i dorosłym życiu. Świętość nie przemija, podobnie jak nie przemija dobro. Św. Jan Paweł II na zawsze pozostał wśród nas. Ks. Proboszcz życzył w tym wyjątkowo uroczystym dniu miłych przeżyć i radości związanej z pieśnią religijną.

  W dalszej części uroczystości mieliśmy przyjemność wysłuchania dwu pieśni w wykonaniu zaprzyjaźnionego ze szkołą Zespołu Śpiewaczego ze Strzeszkowic: „Usłysz Bożej Matki głos” oraz „De Dolores”. Podziękowaniem za występ były głośne brawa. Następnie na scenie zagościli wykonawcy, odbyły się prezentacje solistów i zespołów. Młodzi artyści wykazywali się umiejętnościami wokalnymi, refleksyjną interpretacją często trudnych i głębokich treści,
   a przepiękne pieśni rozchodziły się echem po całej szkole.

  Gość uroczystości - p. Ryszard Golec – Wójt Gminy Niedrzwica Duża wyraził uznanie i gratulacje dla uczestników festiwalu, podziękowanie dla opiekunów oraz życzenie, aby dotychczasowa formuła festiwalu była kontynuowana w kolejnych edycjach.

  Po prezentacjach jury udało się na krótką przerwę, by ocenić umiejętności wykonawców
  i wyłonić tegorocznych zwycięzców. W oczekiwaniu na wyniki prac jurorów umilały czas występy scholi, działającej przy kościele parafialnym pod kierunkiem p. Urszuli Wierzchowskiej.

  W podsumowaniu festiwalu jurorzy wyrazili podziękowanie i gratulacje wszystkim uczestnikom. Poziom prezentacji został oceniony jako bardzo wysoki. P. Anna Różycka zwróciła uwagę na potencjał wokalny solistów, gdyż niejednokrotnie przewyższali oni aranżacje swym przekazem interpretacyjnym. Podkreśliła również interesujące interpretacje wokalne oraz sceniczne wybranych utworów. W dalszej części wręczono dyplomy, nagrody dla solistów i zespołów oraz dyplomy – podziękowania dla opiekunów i szkół. Sponsorami nagród była gmina Niedrzwica Duża oraz Rada Rodziców, działająca przy Szkole Podstawowej w Strzeszkowicach Dużych.

   

  Lista wyróżnionych uczestników przedstawia się następująco:

  Soliści z klas I - III:

  I miejsce - Weronika Wałachowska ze Szkoły Podstawowej w Strzeszkowicach Dużych;

  II miejsce - Iga Barszczowska ze Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej;

  III miejsce - Amelia Jakubowska ze Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej.

   

   

  Soliści z klas IV - VI:

  I miejsce -  Oliwia Cyranek ze Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej;

  II miejsce - Emilia Szafran  ze Szkoły Podstawowej w Strzeszkowicach Dużych;

  III miejsce - Kinga Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej w Czółnach oraz Malwina Mróz
  ze Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej.

   

  Soliści  z klas VII – VIII oraz gimnazjum:

  I miejsce - Natalia Kneć ze Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej;

  II miejsce - Agnieszka Niezgoda ze Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej;

  III miejsce - Joanna Dorot ze Szkoły Podstawowej w Czółnach oraz Michał Walkowski
  ze Szkoły Podstawowej w Sobieszczanach.

   

  Zespoły z klas I – III:

  I miejsce – zespół ze Szkoły Podstawowej w Strzeszkowicach Dużych;

  II miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej w Czółnach;

  III miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej.

   

  Zespoły z klas IV – VI:

  I miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej w Strzeszkowicach Dużych

   

  Zespoły z klas VII – VIII i gimnazjum:

  I miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej

  II miejsce – zespół ze Szkoły Podstawowej w Czółnach;

  III miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej w Sobieszczanach.

          

  Festiwal zakończono wspólnym zaśpiewaniem słynnej „Barki” oraz pamiątkową fotografią. W pamięci pozostaną niezapomniane wrażenia. Uroczystość pełna religijnych melodii, emocji i śpiewu przeszła do historii. Do zobaczenia w przyszłym roku – w setną rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II.

                                                                                                                    

 • WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY

  14.05.2019r. w Oddziale Przedszkolnym odbyły się warsztaty z przeprowadzania pierwszej pomocy. Prowadzone były przez ratownika medycznego. Pani Marta przedstawiła przedszkolakom w formie pluszakowych animacji sposoby przeprowadzania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach, min. podczas zatrzymania akcji serca, wypadku, złamania itp. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach

 • CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

  W dniu 10.05.2019r. w Strzeszkowicach Dużych odbyły się gminne zawody sportowe w czwórboju lekkoatletycznym, w którego skład wchodziły następujące dyscypliny:

  - bieg na 1000m (chłopcy), bieg na 600m (dziewczęta)

  - bieg na 60m

  - rzut piłką palantową

  - skok w dal

  Rywalizacja odbywała pomiędzy drużynami ze Strzeszkowic Dużych, Niedrzwicy Dużej i Marianki. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

  chłopcy: Pawlikowski Micha, Szafan Jakub, Kamiński Sebastian, Rybak Franciszek, Koneczny Aleksander, Wierzchowski Jan

  dziewczęta: Brylska Wiktoria, Czajka Małgorzata, Pawlikowska Julia, Wojtaszko Magdalena, Jędrej Natalia,  Tusińska Julia.

  Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, bez większych problemów udało się przeprowadzić rywalizację zawodników, którzy byli dopingowani przez uczniów naszej szkoły. Podczas trwania zawodów, dla drużyn czekała pyszna przekąska oraz gorąca herbata.

  Każdy z zawodników brał udział we wszystkich dyscyplinach czwórboju, następnie na podstawie specjalnych tabel wynikowych zostały zliczone punkty poszczególnego zawodnika i zsumowana punktacja pięciu najlepszych zawodników szkoły.            

  Najlepszymi zawodnikami zawodów sportowych została zawodniczka z Niedrzwicy Dużej Klaudia Wojtysiak (190pkt.) oraz zawodnik również z Niedrzwicy Dużej Piotr Gołębiowski (191pkt.).

 • „KODOWANIE, CZYLI MATEMATYCZNE POTYCZKI NA DYWANIE”

  „KODOWANIE, CZYLI MATEMATYCZNE POTYCZKI NA DYWANIE”

  Od października 2018 r. do czerwca 2019r. dzieci z grupy przedszkolnej realizują program „Kodowanie, czyli matematyczne potyczki na dywanie” opracowany przez panią Agatę Madura. Nadrzędnym celem programu jest rozwój spostrzegawczości, wyobraźni, kojarzenia i logicznego myślenia, a także rozwój manualny i wzrokowo- ruchowy, a w szczególności motoryki małej. Ważnym elementem programu jest kształtowanie umiejętności społecznych i kompetencji miękkich (współpraca w parach, w grupie), jak również trening pamięci. rozbudzanie inwencji twórczej i kreatywności. Zajęcia odbywają się co tydzień we wtorek. Przedszkolaki uczą się podstawowych zasad kodowania, odczytywania i rozumienia symboli, jak również nabywają umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Nabywają także podstawową wiedzę na temat programowania robota Doc.

 • FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ I POEZJI ŚPIEWANEJ

  22 maja 2019 r. odbędzie się w naszej szkole Festiwal Piosenki Religijnej i Poezji Śpiewanej. Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

  Uczniów, którzy w tym dniu przyjdą do szkoły obowiązuje strój galowy.

  Przedszkole pracuje bez zmian.

 • ZAWODY SPORTOWE W PIŁKĘ NOŻNĄ

  ZAWODY SPORTOWE W PIŁKĘ NOŻNĄ

  Dnia 07.05.2019 r. w Niedrzwicy Dużej odbyły się gminne zawody sportowe w piłkę nożną - Igrzyska Dzieci. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV i V. Byli to:

  • Aleksander Koneczny
  • Dawid Tyc
  • Sebastian Kamiński 
  • Michał Pawlikowski
  • Jakub Szafran
  • Ignacy Pochwatka
  • Franciszek Rybak

  Warto wspomnieć że byliśmy najmłodszą drużyną turnieju i mimo to, walczyliśmy do końca ze starszymi przeciwnikami. Rywalizacja była na wysokim poziomie, jednak nie brakowało woli walki. Jest w nas duży potencjał i tryskająca energia, która w przyszłości przełoży się na jeszcze lepsze efekty i zdobywanie najwyższych stopni podium.

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Zebranie z rodzicami odbędzie się 16 maja 2019 r. o godz. 17:00

  Porządek zebrania:

  1.  Zebranie ogólne na sali gimnastycznej z dyrektorem szkoły.
  2. Zebranie z wychowawcami klas: przedstawienie informacji o przewidywanych ocenach końcoworocznych, sprawy bieżące.
  3. Konsultacje z nauczycielami.
 • II MIEJSCE DLA FORMACJI PASJA

  27 kwietnia grupa uczniów z naszj szkoly nalężaca do formacji tanecznej PASJA zajeła II miejsce w Turnieju Tańca Hip-Hop i Freestyle.

  GRATULUJEMY! 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Strzeszkowicach Dużych
  Strzeszkowice Duże 255 A, 24-220 Niedrzwica Duża
 • (81)5118005

Galeria zdjęć