Nawigacja

Czwartek 18.07.2019

NASZE OSIĄGNIĘCIA

 

 

Strona główna

 • 19 czerwca 2019r. zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2018/2019. Pani Dyrektor Agata Banasik podziękowała wszystkim za całoroczną pracę i pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce. Uczniowie, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem otrzymali nagrody. Uhonorowano też uczniów za pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego oraz 100% frekwencję. Absolwenci szkoły zaprezentowali ciekawą część artystyczną pt. Gala Certyfikatów Nauczycielskich, a klasa siódma przygotowała pożegnanie uczniów klasy ósmej, opuszczających mury naszej szkoły.

 • To było wyjątkowe wydarzenie w historii naszej placówki. W Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Strzeszkowicach Dużych 13 czerwca 2019r. odbył się Bal Ósmoklasistów.

  Bal rozpoczął się tańczonym krokiem Belgijki odtańczonej przez naszą młodzież. Pokaz wywołał ogromne wrażenie wśród obecnych rodziców i nauczycieli. Uczestnicy balu zostali przeniesieni w romantyczny klimat za sprawą pięknej dekoracji sali.

 • 30 maja 2019 r odbył się w naszej szkole konkurs fizyczno – chemiczny dla klas VII i VIII. Konkurs miał na celu popularyzację nauk ścisłych poprzez prezentację ciekawych doświadczeń, dostrzeganie i rozumienie elementarnych zjawisk fizyki i chemii, budzenie twórczej aktywności u dzieci oraz zaprezentowanie ich zdolności i możliwości. Do rywalizacji przystąpiło cztery drużyny, po dwie z każdej klasy. Uczniowie zmagali się z rozwiązywaniem zadań teoretycznych z fizyki i chemii o różnym stopniu trudności, rozwiązując krótki test sprawdzili swoją znajomość układu okresowego pierwiastków, znajomość pojęć fizycznych mogli sprawdzić rozwiązując krzyżówkę. Bardzo ciekawie dokonali interpretacji wierszyków ilustrujących znane pojęcia fizyczne i szybko poradzili sobie z testem na Quizzis przy użyciu smartfona . Najciekawsze okazało się jednak zadanie na otrzymanie jak największego balona przy użyciu butelki, octu i sody. Było dużo śmiechu, ale i nerwów. No, ale udało się i wszyscy wykonali zadanie. Po podliczeniu punktów okazało się, że zwyciężyli chłopcy z klasy VII. Każda drużyna otrzymała dyplom, słodki upominek i chwilę dobrej zabawy.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19.06.2019r. (środa).

  9:00 - Msza Św. w Kościele parafialnym.,

  10:00 - uroczystości w szkole dla klas 0 - VIII

  13:00 - zakończenie roku dla dzieci przedszkolnych.

 • JESTEŚMY W MegaMisji

  Udało się! Zakwalifikowaliśmy się do MegaMisji!. Od września ruszamy z zajęciami, @Fundacja Orange pomoże nam uczyć mądrego i bezpiecznego korzystania z internetu. Nie możemy się doczekać MegaMisja to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 1-3. W czasie zajęć prowadzonych przez 10 miesięcy nauki w szkole uczniowie poznają zasady bezpiecznego i kreatywnego korzystania z internetu. Uczą się m.in. jak zrobić dobre zdjęcie, jak legalnie skorzystać z internetowych źródeł czy jak przeprowadzić kampanię społeczną. Nasza szkoła rozpocznie zajęcia MegaMisji we wrześniu, jako jedna ze 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji. Dotychczas z programu skorzystało już 800 szkół w całej Polsce.

 • 8 czerwca w naszej szkole odbyła się wspaniała rodzinna impreza - Piknik Rodzinny. Po raz kolejny spotkaliśmy się na boisku szkolnym aby wspólnie, na świeżym powietrzu wesoło spędzać czas z najbliższymi nam osobami - naszymi rodzinami. Jak co roku na wszystkich czekało mnóstwo wspaniałych atrakcji oraz smakołyków. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Niedrzwica Duża pan Ryszard Golec, Ksiądz Proboszcz Kazimierz Smyl, a także przedstawiciele lokalnej społeczności: Sołtysi: Pani Katarzyna Gustyn, Pan Stanisław Skurski, Pan Michał Wojtaszko, Zespół Śpiewaczy ze Strzeszkowic, Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzeszkowic, Klub na Plus, Ochotnicza Straż pożarna ze Strzeszkowic.

 • DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

  "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"- Z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły mieli wiele okazji, aby w tym dniu uśmiech im z buzi nie znikał.

  31 maja w przeddzień Dnia Dziecka w naszej szkole uczniowie mogli uczestniczyć w rozgrywkach sportowych w piłkę nożną oraz w ognisku i wspólnych zabawach. Dopisała nam pogoda, humory i energia.

  Zabawy przy ognisku były podzielone na grupy przed rozgrywkami bawili się uczniowie z klas I- III, po rozgrywkach kl. IV i V a wieczorem uczniowie najstarszych klas. Wspólne zabawy uatrakcyjniali harcerze oraz młodzież z Klubu Wolontariusza „Czerwone Sznurówki” działającego przy Fundacji Dziupla – Edukacja i Rozwój w Niedrzwicy Kościelnej. O godz. 18:00 wspólnie z nauczycielami i rodzicami uczestniczyliśmy w majówce. Dzień zakończyliśmy w dobrych nastrojach z miłymi wspomnieniami.

 • GMINNY KONKURS PIOSENKI TURYSTYCZNEJ

  30 maja uczennice z naszej szkoły uczestniczyły w Gminnym Konkursie Piosenki Turystycznej, który miał miejsce w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czółnach.

  Nasze rozśpiewane dziewczęta wróciły aż z 4 statuetkami.

  Maja Madejczyk z kl. VI - zajęła I miejsce w kategorii solistów z kl. IV-VIII

  Weronika Wałachowska z kl. II - zajęła II miejsce w kategorii solistów z kl. I-III

  Zespół z kl. I-III - zajął I miejsce

  Zespół z kl. IV-VIII- zajął II miejsce

  Gratulujemy wyników!

  Gorące podziękowania kierujemy w stronę OSP ze Strzeszkowic za zapewnienie transportu.

 • XIV FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ I POEZJI ŚPIEWANEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W STRZESZKOWICACH DUŻYCH

  22 maja br. odbył w naszej szkole XIV Festiwal Piosenki Religijnej i Poezji Śpiewanej dedykowany Św. Janowi Pawłowi II. Dyrektor szkoły - pani Agata Banasik powitała uczestników, wśród których znaleźli się uczniowie szkół podstawowych klas I – VIII oraz III gimnazjum z gminy Niedrzwica Duża: Szkoły Podstawowej w Czółnach, Krężnicy Jarej, Niedrzwicy Dużej, Niedrzwicy Kościelnej, Sobieszczan i Strzeszkowic Dużych.
  W tegorocznej edycji wzięło udział trzynastu solistów oraz osiem zespołów. Na naszą szkolną uroczystość przyjęli zaproszenie goście specjalni – jurorzy: p. Izabela Mazurek i p. Weronika Pylak z GOKSiR, p. Izabela Klimkowicz - radna Gminy Niedrzwica Duża oraz p. Anna Różycka - muzyk z zespołu wokalno – instrumentalnego „Drewutnia”.

 • 14.05.2019r. w Oddziale Przedszkolnym odbyły się warsztaty z przeprowadzania pierwszej pomocy. Prowadzone były przez ratownika medycznego. Pani Marta przedstawiła przedszkolakom w formie pluszakowych animacji sposoby przeprowadzania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach, min. podczas zatrzymania akcji serca, wypadku, złamania itp. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach

 • W dniu 10.05.2019r. w Strzeszkowicach Dużych odbyły się gminne zawody sportowe w czwórboju lekkoatletycznym, w którego skład wchodziły następujące dyscypliny:

  - bieg na 1000m (chłopcy), bieg na 600m (dziewczęta)

  - bieg na 60m

  - rzut piłką palantową

  - skok w dal

  Rywalizacja odbywała pomiędzy drużynami ze Strzeszkowic Dużych, Niedrzwicy Dużej i Marianki. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

  chłopcy: Pawlikowski Micha, Szafan Jakub, Kamiński Sebastian, Rybak Franciszek, Koneczny Aleksander, Wierzchowski Jan

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Strzeszkowicach Dużych
  Strzeszkowice Duże 255 A, 24-220 Niedrzwica Duża
 • (81)5118005

Galeria zdjęć